Analiza jakosci zasilania z monitoringiem mini
Rate this post
Przyrządy pomiarowe są zazwyczaj klasyfikowane według standardów i dokładności. Dokładność jest ważnym wskaźnikiem, umożliwiającym oparcie analizy i dalszych działań na solidnym wyniku pomiaru. Można jednak zaobserwować, że pomimo tego, że stosowane przyrządy pomiarowe odpowiadają określonej klasie dokładności, to często mniej uwagi poświęca się przekładnikom / czujnikom. Wyniki badań pokazują, że chociaż przyrządy pomiarowe klasy A stosowane w aplikacjach JEE mogą mieć zgodnie z kartą katalogową dokładność 0,1% przy pomiarze U/I i 0,2S przy pomiarze energii to przekładniki prądowe są często znacznie mniej dokładne (0,5% lub gorzej).
Do tego dochodzi fakt, że w pomiarach jakości energii ważna jest nie tylko dokładność, ale także zgodność z harmonicznymi, jeden ze stosunkowo niedawnych problemów, który coraz częściej odgrywa istotną rolę w jakości energii.
Seria LINAX PQ przyczynia się do optymalizacji monitorowania prądu resztkowego poprzez umożliwienie pomiaru i oceny prądów resztkowych i prądów przewodu uziemiającego w tej samej aplikacji. W tym przypadku stosowane są przekładniki różnicowo-prądowe serii DACT i KBU. Aby w miarę możliwości uniknąć błędów pomiarowych w przypadku występowania harmonicznych, układ pomiarowy jest ograniczony do 1 kHz monitorowanego spektrum częstotliwości.
Ponadto zalety, takie jak liczba dowolnie wybieranych kanałów monitorowania (0/2/4/6/8), wybór monitorowania prądu różnicowego i/lub różnicowego prądu uziemienia, monitorowanie przerwania przewodów, dowolnie wybierane wartości graniczne, pomiar prądu uziemienia również przy użyciu standardowych przekładników prądowych, rejestracja naruszeń progów alarmowych i ostrzegawczych, bezpośredni alarm poprzez wyjścia cyfrowe itp. pomagają w obsłudze stabilnego systemu. Na szczególną uwagę zasługuje elastyczność w doborze monitorowanych kanałów, która pozwala na szybką lokalizację usterek w przypadku rzeczywistej potrzeby.