Świadome decyzje ograniczające zużycie i koszty w przedsiębiorstwie

Świadome decyzje ograniczające zużycie i koszty w przedsiębiorstwie
Jakość energii elektrycznej w zakładzie przemysłowym i propozycja wykorzystania SVG
27 maja 2022
Świadome decyzje ograniczające zużycie i koszty w przedsiębiorstwie
Innowacyjne czujniki położenia określają teraz również prawidłowe położenie dla standardu Przemysł 4.0
20 lipca 2022
Świadome decyzje ograniczające zużycie i koszty w przedsiębiorstwie

pexels pixabay 355948

Świadome decyzje ograniczające zużycie i koszty w przedsiębiorstwie

Rate this post

Zespół „Zarządzania Energetycznego”- „Energy Team” to ludzie z wieloletnim doświadczeniem w dziedzinie energii elektrycznej, którzy są idealnymi doradcami dla firm chcących zarządzać i optymalizować zużycie energii. To profesjonalne wsparcie z zakresu efektywności energetycznej i wiedzy o własnym zużyciu energii.

Zespół „Zarządzania Energetycznego”- „Energy Team” to jeden spośród wielu działów firmy Astat Sp. z o.o. Dział ten zajmuje się projektowaniem, budową oraz instalacją systemów i aplikacji do racjonalnego wykorzystania energii, a także ich powiązaniem z innymi mediami. Proponuje rozwiązania ukierunkowane na potrzeby wszystkich przedsiębiorstw publicznych i prywatnych, które oczekują profesjonalnego wsparcia w dziedzinie optymalizacji zużycia energii elektrycznej, gazu, wody oraz sprężonego powietrza. Dzięki specjalistycznej wiedzy na temat „systemów energetycznych” zespół ten może pomagać innym firmom w rozwiązywaniu problemów i podejmowaniu decyzji związanych z zarządzaniem energią. Systemy „Energy Team” mają na celu promowanie oraz realizowanie projektów oszczędnościowych w zakresie efektywności energetycznej lub dostarczanie wiedzy o wykorzystaniu energii i podziale kosztów.

Potencjał zespołu

Zespół „Zarządzania Energetycznego”- „Energy Team” tworzą ludzie z wieloletnim doświadczeniem w dziedzinie energii, którzy są idealnymi doradcami dla firm chcących zarządzać i optymalizować zużycie energii. Z powodzeniem realizowane przez „Energy Team” rozwiązania na rynku energii są w pełni zgodne z polityką firmy Astat, która za swoje filary uznaje: profesjonalizm, dostępność, innowacyjność, niezawodność i bezpieczeństwo. Kilkuletnia obecność na rynku zaowocowała powstaniem dopasowanych oraz ciągle rozbudowujących się aplikacji systemowych, monitorujących koszty i podział energii.

Dział „Zarządzania Energetycznego”- „Energy Team” aktywnie i profesjonalnie dociera do osób zainteresowanych efektywnością energetyczną. Oferuje innowacyjne usługi oraz zintegrowane rozwiązania przygotowane do reagowania na zmieniające się potrzeby przedsiębiorstw oraz nowych rynków. Pomaga klientom z zaangażowaniem, entuzjazmem i zawodową wiedzą, które od zawsze charakteryzowały grupę „Energy Team”. Zespół stale się rozwija, wyciąga wnioski i na ich podstawie proponuje usługi zapewniające najbardziej kompletne i innowacyjne rozwiązania. Klienci „Energy Team” otrzymują kompleksowe, bardziej skuteczne i racjonalne możliwości wykorzystania energii elektrycznej, poznają efektywność pracowników oraz korygują i weryfikują wiedzę o własnym zużyciu oraz bilansie energetycznym. Istotnym argumentem jest również kontrola online parametrów sieci oraz autonomiczność systemu, który sam może zareagował na stany awaryjne infrastruktury energetycznej (sterowanie procesami uzależnionymi od mierzonych parametrów elektrycznych i nieelektrycznych).

Oprogramowanie systemowe ES3

Oprogramowanie systemowe ES3 zapewnia klientowi bezpieczeństwo w zakresie przesyłu oraz przetwarzania danych, zapewnia prostotę i jednoznaczność. Aplikacja posiada różne formy prezentacji, realizując ideę pomocy w zrozumieniu podziału energii elektrycznej oraz innych mediów. Jedna aplikacja integruje i tworzy systemy wspólne dla wszystkich mediów- dzięki temu ocena efektywności oraz korelacje są proste i spójne. Nabyte z czasem doświadczenie w czasie uruchamiania systemów w różnych sektorach przemysłu i usług owocuje szeregiem pomysłów i opcji, które rozszerzają możliwości oprogramowania systemowego ES3 o nowe moduły i funkcje.

Co jest najistotniejsze dla klientów „Zarządzania Energetycznego”- „Energy Team”?
 • Najważniejszy w początkowej fazie jest dobrze przygotowany projekt wstępny systemu, który jest weryfikowany wspólnie z inwestorem, aby otrzymać system dopasowany do potrzeb.
 • Równie istotna jest bardzo dobrze wykonana instalacja- prace wykonywane są na funkcjonującym układzie elektroenergetycznym.
 • Całość systemu wykonywana jest na elementach bardzo dobrej jakości i dotyczy to zarówno osprzętu elektroinstalacyjnego, jak i elementów montażowych.
 • Handlowcy posiadają praktyczną wiedzę, nie potrzebują katalogów, potrafią ocenić i przygotować bardzo kierunkową ofertę, nigdy nie tworzą kosztorysów powykonawczych.
 • W pełni wykorzystują nadającą się do adaptacji infrastrukturę, obniżając całościowe koszty wdrożeniowe.
 • Każdy klient otrzymuje roczny darmowy kontrakt telepomocy i serwisu, aby bez dodatkowych kosztów móc korzystać z fachowej pomocy.

Cele

Dla grupy „Zarządzania Energetycznego”- „Energy Team” celem jest bycie partnerem dla klientów w zakresie:

 • szybkiego dostarczania oraz dopasowania praktycznych rozwiązań do ich konkretnych potrzeb;
 • przekazywania wiedzy o szybko rozwijającym się rynku energii;
 • rozwiązywania problemów gospodarki energetycznej poprzez zastosowanie systemów;
 • przekazywania narzędzi pomagających w procesie podejmowania decyzji.

Charakterystyczną cechą jest współpraca z klientem także po dokonaniu transakcji. Dzięki stałemu naciskowi na aktualizację techniczną i szkolenia operatorów systemów grupa „Zarządzania Energetycznego” zapewnia klientom ochronę i bezpieczeństwo inwestycji w przyszłości.

Obecność koncepcji „Energy Team” jest powszechna w całej Europie, systemy monitorujące energię elektryczną oraz inne media są zainstalowane w tysiącach firm we wszystkich sektorach rynku. Podobnie dzieje się w Polsce, gdzie tego typu inwestycje nabierają tempa. Ich niezawodność i wydajność w dostarczaniu informacji na temat zużycia energii jest doceniana przez wszystkich, niezależnie od branży.

Grupa „Zarządzania Energetycznego”- „Energy Team” zawiązała współpracę z wieloma profesjonalnymi firmami i dzięki temu oferuje usługi na najwyższym poziomie. Ta synergia owocuje powstawaniem różnych, bardzo ciekawych projektów.

„Energy Team” nieustannie inwestuje w badania i rozwój nowych rozwiązań spełniających nowe potrzeby klienta. Ciągły wzrost potrzeb klientów oraz firm chcących zainstalować system weryfikuje te działania i zmusza do ciężkiej pracy-dzięki temu zespół nieustannie się rozwija i tworzy nowe aplikacje.

Polityka energooszczędności

Problem świadomego zarządzania energią oraz rosnących cen został znacznie wcześniej zauważony przez Unię Europejską. Wszelkiego typu dofinansowania mające na celu zmniejszenie zużycia energii elektrycznej i poprawę współczynnika efektywności wymagają dodatkowo instalacji systemów monitoringu energii w celu weryfikacji i ciągłej kontroli zużycia. To bardzo istotne, ponieważ potwierdza i przekonuje, że działania prowadzone przez firmę Astat są jednoznacznie niezbędne, nieprzypadkowe i coraz bardziej zauważalne przez świadomych managerów i pracowników przedsiębiorstw, firm i instytucji.

Produkty

Wszystkie tworzone i zainstalowane aplikacje budowane są na elementach pochodzących z magazynów firmy Astat. To wygodne rozwiązanie powoduje, że cena końcowa systemów jest bardzo atrakcyjna dla inwestora. Elementy te charakteryzują się bardzo dobrą jakością i pochodzą od renomowanych europejskich producentów. Dzięki temu nie zdarzają się wizyty serwisowe i problemy techniczne, a całość instalacji służy klientom przez lata.

Dobierając elementy niezbędne przy montażu oraz bezpiecznym użytkowaniu zespół „Zarządzania Energetycznego”- „Energy Team” bez wahania może polecić elementy składowe systemów monitoringu takie jak:
 • liczniki energii ENTES, ENERGY TEAM (programowalna przekładnia prądowa, wysoka jakość wykonania);
 • przekładniki prądowe MBS (wysoka jakość wykonania, obudowa zgrzewana ultradźwiękami, niklowane zaciski uzwojenia wtórnego nie ulegające korozji);
 • listwy kontrolno-pomiarowe Uni-Block (małe straty mocy na zaciskach, łatwy i pewny sposób zwierania strony wtórnej przekładnika);
 • szafy ETA (solidna i sztywna konstrukcja);
 • korytka grzebieniowe IBOCO (szeroka oferta akcesoriów dodatkowych ułatwia i usprawnia montaż);
 • dławnice i peszle INTERFLEX (opatentowany, innowacyjny system montażu peszli w dławnicach NYLOFIXPLUS/stopień ochrony IP66 lub IP68 przy użyciu jednego typu dławnic);
 • oznaczniki GRAFOPLAST (uniwersalny i kompleksowy system oznaczeń);
 • przekaźniki FINDER (produkt europejski, innowacyjne rozwiązania);
 • styczniki BENEDICT (najmniejsze styczniki na rynku, szerokie zakresy prądowe);
 • taśmy ASTAT (szeroka gama wysokojakościowych taśm samoprzylepnych);
 • koszulki elastyczne, plecione IBOCO (wysoka wytrzymałość na uszkodzenia, elastyczny zamiennik do peszla);
 • złącza zaciskowe CABUR (szeroka oferta złączy dostępnych bezpośrednio z magazynu).

Jakub Jędrzejewski